Jak vybrat vibrátor

Přemýšlíte o koupi nové erotické pomůcky a nemůžete se rozhodnout? Zkusíme Vám poskytnout několik užitečných rad o rozdělení, materiálech a jejich základních vlastnostech. Pokud si přejete vibrační pomůcku, tzn. poháněnou motorkem, který udává vibrace, popřípadě rotace, hledejte VIBRÁTOR. Pokud vibrace nepožadujete, hledejte DILDO. Při výběru erotické pomůcky záleží na Vaší představě, potřebách a vkusu. V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kontaktovat, rádi Vám při výběru poradíme.


Vibrátory dle způsobu použití

Vaginální vibrátory

Pro dráždění pysků a vagíny.


Anální vibrátory

Jsou vhodné jak k vaginálnímu, tak análnímu použití kde dochází k dráždění anální hráze anebo přímo řitního otvoru. Tvarově jsou užší než vaginální vibrátory a na konci mají rozšířenou část zabraňující zaklouznutí.


Přikládací vibrátory

Jsou především doporučeny k dráždění klitorisu, můžeme je ale také použít k dráždění bradavek a u mužů k dráždění penisu přiložením na spodní stranu žaludu i celého penisu.


G-Bod vibrátory

Ženský orgasmus můžeme rozdělit na vaginální a klitorální. Vaginální orgasmus bývá vyvolán především drážděním bodu G. Pro co nejintenzivnější dráždění bodu G jsou určeny tzv. G-Bod vibrátory.


Vibrátory dle materiálu

Plastové vibrátory

Materiál zvaný též jako ABS, jsou tvrdé s hladkou povrchovou úpravou (někdy pokovenou technickým stříbrem nebo zlatem), která je často různě povrchově modifikována a zvrásněná nebo zvlněná či texturovaná, pro intenzivnější dráždění. Velkou výhodou plastových vibrátorů je jejich velice dobrý přenos vibrací, který je u plastů nejvyšší, snadná údržba, jsou bez zápachu a neobsahují ftaláty.


Gelové vibrátory

Zvané též jelly, jsou vyrobeny z PVC. Jsou dokonale měkké, ohebné a pružné. Tyto materiály jsou na povrchu téměř úplně hladké a nejčastější jsou transparentní (průhledné) v celé škále barevného provedení. PVC se vyrábí synteticky a existuje ve tvrdém i měkkém provedení. Díky přídavku změkčovadel se dá tvrdost a tuhost PVC dobře kombinovat a používá se tak v širokém sortimentu erotických pomůcek od dild po nafukovací panny. POZOR, některé typy vibrátorů z tohoto materiálu můžou zapáchat. Pach odezní po delším odvětrávání.


Silikonové vibrátory

Silikon se vyrábí z přírodních surovin syntetickou cestou a je považován za přírodní produkt. Silikony jsou zpravidla fyziologicky dobře snášenlivé 100% hypoalergenním materiálem a jsou vhodny pro všechny druhy sliznic i pro ty nejcitlivější, kterým nezpůsobuje žádné negativní reakce. A díky tomu se využívají v kosmetice a plastické chirurgii. Krátce řečeno: Jde o nejlepší materiál pro erotické hračky!

Přednosti silikonového vibrátoru:

 • bez zápachu
 • neobsahuje změkčovadla (ftaláty)
 • výborná pružnost, pevnost a hladkost
 • dobře přijímají tělesnou teplotu
 • dobře snášenlivý s pokožkou

Upozornění: Silikon se nesnáší se silikonem, z tohoto důvodu nepoužívejte silikonové erotické pomůcky s lubrikačními gely či oleji na silikonové bázi! Naleptávají jejich povrch.


Vibrátory Nature Skin, Cyber Skin, Loveclone, TPE/TPR

jde o vibrátory vyrobené z termoplastické pryže, popř. termoplastického elastomeru. Tento převratný materiál má velmi podobné vlastnosti jako silikon. Hlavní surovinou pro jeho výrobu je přírodní nebo syntetický kaučuk, který je kombinován s funkčností plastů. Tento materiál je na omak velmi podobný lidské kůži a poskytuje tak další rozměr erotickým hrátkám.

 • Je bez zápachu
 • neobsahuje ftaláty
 • výborná pružnost a pevnost
 • odolný vůči UV-záření
 • dobře snášenlivý s pokožkou
 • dobře se přizpůsobí tělesné teplotě

Pro ošetření těchto erotických pomůcek používejte ošetřující pudr!


Vibrátory ze skla nebo kovu

Vibrátory mohou být vyrobeny i ze skla nebo kovu (např. aluminium – hliník): Jsou velmi pevné, dobře přenášejí vibrace, jejich údržba je velmi snadná, jsou bez zápachu, bez ftalátů, zdravotně nezávadné. Před použitím je možné, pro větší komfort, tyto pomůcky předehřát v teplé vodě na teplotu těla, nebo naopak, použít je pro chladivý, vzrušující pocit.


Vibrátory dle vzhledu a provedení

Realistické vibrátory

Pro zastánce klasických tvarů jsou určeny realistické vibrátory - tvarem připomínají skutečný penis, mají realistický tvar, výrazně vypracovaný žalud, žilkování na povrchu a u některých typů i vytvarovaná varlata a předkožku. Vybrat si můžete od přirozených barev tělové, čokoládové, černé až po různě barevné.


Zábavné vibrátory

Pro milovníky zábavy a netradičních tvarů jsou vhodné zábavné vibrátory – jsou to vkusné, veselé vibrátory s estetickým designem. Tvar, těchto erotických pomůcek pomáhá odbourávat zábrany a předsudky. Každý z těchto malých poskytovatelů rozkoše je výrazem radosti ze života a sebevědomí.


Multifunkční vibrátory

Speciální kategorií jsou multifunkční vibrátory, nazvané též jako rotační perličkové – jsou doplněné o plastové nebo ocelové kuličky ve střední části vibrátoru, které při rotaci vlní materiálem a tím zvyšují stimulaci. Některé jsou vybavené rotační špičkou, která zvyšuje dráždění bodu G. Tyto vibrátory mají většinou i speciální vibrační stimulátor klitorisu k jeho dokonalému namasírování. Vyrábějí se nejčastěji z gelu nebo kvalitnějšího silikonu. Rotační perličkové vibrátory jsou velmi účinné a vyhledávané i přes jejich vyšší cenu.

Načítám...