Vše o lubrikačních gelech

Mnoho lidí si stále myslí, že lubrikační gely jsou určené jen pro starší páry nebo pro anální sex. Je to však nesmysl. Problémy s nedostatečným zvlhčením může mít každá žena, bez ohledu na věk či zkušenost partnera. Na vině bývají i hormonální výkyvy, užívání některých léků, cukrovka, stres. Velkou roli hraje psychika. Proto je komunikace s partnerem víc než nezbytná. Může si totiž myslet, že vás již nepřitahuje, že se vám milování s ním nelíbí. Jak ovšem přiznává čtenářka v jedné z četných diskusí, vůbec to tak není. "Sex mě baví, těším se na něj, jsem vzrušená. Jen ta vlhkost už není, co bývala.


Jak použít lubrikační gel

Nejběžnější použití je, že se lubrikační gel při pohlavním styku nanese na penis a vagínu popř. na anální část. Tím se dostatečně zvlhčí intimní partie, zvýší kluznost a předejde se nepříjemnému pocitu nebo poranění sliznice. Lubrikační gely jsou vhodné jak pro masturbaci tak pro erotickou předehru a navození příjemné atmosféry před samotným pohlavním aktem.


Rozdělení lubrikačních gelů

Podle způsobu použití

Podle složení

Lubrikační gely na vodní bázi

Jsou vhodné pro citlivější pokožku, podporují hydrataci vaginální sliznice, jsou velmi vhodné pro použití s kondomem a všemi erotickými pomůckami. Dobře se omývají, rychleji zasychají, mohou žmolkovatět nebo lepit.

Lubrikační gely na silikonové bázi

Jsou velmi vydatné, vynikají vysokou kluzností, nelepí, nežmolkovatí a nezasychají. Jsou vhodné jak pro vaginální, tak pro anální styk nebo masáže. Jsou velmi vhodné pro použití např. ve sprše nebo vaně, neboť po kontaktu s vodou neztrácejí svou kluznost. Je možné je použít s většinou erotických pomůcek, kromě silikonových (mohly by poškodit jejich povrch).

Hybridní lubrikační gely

Jsou mixem lubrikantů na vodní a silikonové bázi a spojují tak přednosti obou typů. Poskytují vysokou a dlouhodobou kluznost jako silikonové lubrikanty, zároveň se dobře omývají vodou, stejně jako lubrikanty na vodní bázi.

Načítám...