Bezpečný sex: Jak se chránit před sexuálně přenosnými chorobami a nechtěnou graviditou, jak používat kondom, antikoncepci atd.

Bezpečný sex: Jak se chránit před sexuálně přenosnými chorobami a nechtěnou graviditou, jak používat kondom, antikoncepci atd.

Bezpečný sex: Jak se chránit před sexuálně přenosnými chorobami a nechtěnou graviditou, jak používat kondom, antikoncepci atd.

Sex je přirozenou součástí života mnoha lidí a může být velmi příjemným a intimním zážitkem. Nicméně, s ním jsou spojena i rizika, jako jsou sexuálně přenosné choroby a nechtěná gravidita. Proto je důležité se naučit, jak se chránit před těmito riziky a zajistit si bezpečný sex. Jednou z nejdůležitějších a nejúčinnějších metod ochrany před sexuálně přenosnými chorobami a nechtěnou graviditou je používání kondomu.

Kondom je tenká ochranná vrstva, která se nasazuje na penis během sexu a brání vniknutí spermatu do pochvy nebo konečníku. Kromě toho také snižuje riziko přenosu sexuálně přenosných chorob, jako jsou chlamydie, kapavka, syfilis nebo HIV.

Použití kondomu je velmi jednoduché. Nejprve si zvolte správnou velikost kondomu pro váš penis. Kondomy jsou k dispozici v různých velikostech, takže si vyberte ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Poté si ho opatrně nasuňte na penis a ujistěte se, že je pevně na místě. Pokud se vám zdá, že kondom není dostatečně pevný nebo že se posouvá, může to znamenat, že není správně nasazen. V takovém případě ho opatrně sundejte a zkuste to znovu.

Kondomy lze zakoupit v lékárně, ale také v některých prodejnách s erotickými pomůckami. Je důležité zvolit si kvalitní kondomy od důvěryhodného výrobce, který splňuje bezpečnostní normy. 

Je také důležité si uvědomit, že použití kondomu není stoprocentní zárukou ochrany před sexuálně přenosnými chorobami a nechtěnou graviditou. Například při orálním sexu nebo líbání se kondom nepoužívá a riziko přenosu sexuálně přenosných chorob i gravidity zůstává. 

Sexuálně přenosné choroby (SPC) jsou onemocnění, která se přenášejí během sexuálního kontaktu. Patří sem například chlamydie, kapavka, genitální bradavice, syfilis, HIV/AIDS nebo hepatitida B a C. Tyto choroby mohou mít vážné následky pro zdraví, včetně neplodnosti nebo dokonce smrti.

Použití kondomu je jednou z nejlepších metod ochrany před SPC. Kondom chrání před přenosem infekce tak, že brání kontaktu tělních tekutin, které mohou obsahovat viry nebo bakterie. Při správném použití je účinný téměř stoprocentně.

Nicméně, není to jediná možnost, jak se chránit. Je důležité si uvědomit, že SPC se mohou přenášet i orálním sexem nebo při používání společných sexuálních hraček, takže je důležité používat kondomy nejen při vaginálním nebo análním sexu. Kromě toho existuje několik dalších opatření, která mohou snížit riziko přenosu SPC:

Pravidelné testování:
Pravidelné testování na SPC může pomoci odhalit infekci včas a zahájit léčbu. Je vhodné testovat se před každou změnou sexuálního partnera nebo pravidelně, pokud máte více partnerů.

Omezení počtu sexuálních partnerů:
Čím více sexuálních partnerů máte, tím vyšší je riziko přenosu SPC. Omezení počtu partnerů může snížit toto riziko.

Používání lubrikačních gelů:
Lubrikační gely mohou snížit riziko poškození sliznic a tím snížit riziko přenosu SPC.

2023-04-25 14:48:02

Další články

Lubrikační gely v partnerském životě, aneb lubrikační gel není jen pro starce a neobvyklý sex.

08/11/2011  Lubrikační gel není jen pro starce a neobvyklý sex Nedostatečná poševní sekrece může nastat nejen při menopauze, jak se mnoho lidí domnívá. Na vině bývají i hormonální výkyvy, užívání některých léků, cukrovka, stres. Velkou roli hraje psychika. Pro… (Číst více)

Jak uspokojit ženu rukou

09/04/2021 Jak uspokojit ženu rukou Dle výzkumů je známo, že přibližně 80 % žen není schopna dosáhnout intenzivního orgasmu bez zapojení vnější stimulace tedy bez dráždění klitorisu. Nejen tato informace vedla k tomu, že výrobci erotických pomůcek uvedli na tr… (Číst více)

Sexuální předsevzetí, která si musíte letos splnit

30/01/2017 Místo hubnutí a zakazování si dalších pozemských slastí si dejte za cíl rok 2022 celičký promilovat. My jsme si pro vás připravili tipy a inspiraci na erotická předsevzetí, které prostě stojí za realizaci. Tak se na ně koukněte společně s námi. A jen… (Číst více)

Recenze: Dildo King Cock Clear 7

11/10/2023 Dnešní recenze se týká novinky ve světě erotiky, o dildu King Cock Clear 7" wB z kolekce Pipedream King Cock Clear.Pokud hledáte výjimečný zážitek a vzrušení, neváhejte, ať už jste začátečníci nebo zkušení milovníci hraček pro dospělé. Toto průz… (Číst více)

Načítám...