Jak na první sex

Jak na první sex

Každého z nás to jednou čeká. Každý si je ohledně toho nejistý. Každý má z této zkušenosti smíšené pocity, je nervózní a zároveň nadšený a nedočkavý. Řeč je samozřejmě o takzvaném ,,poprvé” neboli o prvním sexu. Pokud-li se chystáte na své poprvé, jistě vám hlavou prochází nespočetné množství myšlenek a představ. Možná vám hlavou probíhají i různé obavy jako: ,,Bude to bolet? Změní se pak jakýmkoliv způsobem mé tělo?” a podobně. Pokračujte ve čtení a dozvíte se vše, co je nutné nebo dobré vědět předtím, než zažijete onu nezapomenutelnou zkušenost.

Bolí první sex?

Tato otázka bývá tou nejčastější. Vaše tělo prochází během této aktivity mnoha změnami. Některých si můžete všimnout již na první pohled, není ovšem třeba se ničeho obávat. Tyto fyzický změny jsou zcela přirozené a běžné. Může vám například narůst oblast intimních partií z důvodu prokrvení a zvýšení citlivosti genitálií. Jakmile vaše milostné hrátky skončí, můžete si být jistí, že se vaše tělo opět vrátí do běžného a vám známého stavu.
Většina žen se rodí s panenskou blánou, což je membrána, která se nachází uvnitř pochvy. Při prvním sexuálním styku se může natáhnout a prasknout, což může ale nemusí způsobit krvácení. Každá hodnotí tento zážitek jiným způsobem. Některé tato zkušenost mírně zabolí, jiné nikoliv. Záleží na mnoha aspektech jako pozice, ve které se během průniku nacházíte nebo velikost penisu a síla partnera. Dle průzkumů a rozhovorů, které byly provedeny s mnoha jedinci, však většina první sex za bolestivý nepovažovala. Stačí se uvolnit, uklidnit, zaměřit pozornost na své tělo a užívat si tento výjimečný okamžik. 

Jak se připravit na první sex?

K prvnímu sexu může dojít zcela spontánně. Ne vždy lze vše naplánovat. Pokud však patříte mezi šťastlivce, kteří mají možnost se na tento zážitek připravit, existuje pár věcí, na které se vyplatí myslet.

1. Použijte kondom

Bezpečnost především! Zvažte způsoby, které zajistí zcela bezpečný průběh sexu. Nechráněný sex může mít za následek přenos infekce. Sáhněte po kondomu a můžete si být jistí, že nedojde k přenosu žádné pohlavní nemoci. Mimo jiné při správném použití kondomu nedojde k oplodnění a nechtěnému těhotenství.

2. Kdo maže, ten jede

Jestli chcete mít skutečnou jistotu, že nebudete pociťovat bolest například z nepříjemného tření, použijte lubrikant, který při penetraci velmi napomůže a zajistí kluzký a příjemný průběh milostných hrátek.

3. Prostředí

Pokud chcete na své poprvé vzpomínat jako na krásný a nezapomenutelný zážitek, myslete i na prostředí a ,,setting.” Zajistěte si možnost být na klidném a útulném místě. Zapalte pár svíček, můžete si pustit i příjemnou muziku, důležité je, aby ve vzduchu byla cítit pozitivní atmosféra. Nenechte se do ničeho nutit, rozhodnutí o tom, kdy a jak chcete zažít první sex je hlavně na vás.

Jak na první sex

Předehra je něco, na co by se při prvním sexu nemělo zapomínat. Často se páry snaží rovnou o penetraci a o to, aby co nejdříve zažili onen průnik. Předehra je ovšem velmi důležitá, jelikož vede tělo ke vzrušení, které poté při průniku velmi pomůže. Výzkumy naznačují, že mimo jiné napomáhá i s dosažením orgasmu. Nepřeskočte tedy tuto důležitou část, užijte si každý okamžik, který vás nažhaví.

Na poprvé není třeba zkoušet žádné extrémní pozice nebo se snažit napodobit sex, který je k vidění v pornu. Zkuste pozice, které vám přijdou přirozené, do kterých se vaše těla dostanou zcela spontánně na základě vašich radovánek. Nezůstávejte v pozicích, které jsou vám jakkoliv nepříjemné. Komunikujte se svou drahou polovičkou, řekněte jí, co je vám příjemné a co méně. Informujte ji o tom, co vás láká, poddejte se pokušení a výjimečnému okamžiku. Nebuďte zklamaný nebo zklamaná, když nedojde k orgasmu. Poprvé se to nemusí okamžitě povést. Tím spíše budete chtít trénovat a zkoušet to znovu. Brzy se neodolatelné vyvrcholení jistě dostaví.

První anální sex si nechte na později

Není potřeba vše vyzkoušet na poprvé. Nejdříve se zkuste zasoustředit pouze na jeden aspekt tedy penetraci pochvy. Jakmile se v něm stanete více zdatní, sebejistí a uvolnění, můžete se posunout dál a zkoušet nové věci. Není kam spěchat a i první anální sex je zážitkem, na který je třeba se připravit.


2022-07-07 14:59:31

Další články

Tajemství mužského sexuálního zdraví: Jak přeměnit Mužský úd na Superhrdinu

08/09/2023 Sex a mužské zdraví - dvě témata, která se navzájem překrývají jako pár starých kalhot. Ale víte, jak vaše mužské tělo funguje v sexuálním kontextu? A co můžete udělat pro zdraví vašeho penisu a reprodukčního systému? Připravte se na expedici do svět… (Číst více)

Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.

13/07/2023 Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.Sexuální fantazie jsou nedílnou součástí našeho nitra. V oblasti intimity nám poskytují jedinečný prostor pro prozkoumávání nevšedních a vzrušujících scénářů, které mohou… (Číst více)

Masturbace u mužů. Jak masturbovat, proč je to důležité a jak si tuto činnost užít.

27/06/2023  Masturbace je přirozená a zdravá sexuální aktivita, kterou mohou praktikovat jak muži, tak ženy. U mužů se často nazývá "onanie" a spočívá ve stimulaci jejich vlastních pohlavních orgánů s cílem dosáhnout sexuálního potěšení a orgasmu.Exis… (Číst více)

Jak fungují feromony?

24/05/2023 VĚDA O PŘITAŽLIVOSTI Lidské feromony jsou chemické látky, které vysílají podvědomé pachové signály opačnému pohlaví a mohou vyvolat velmi silné sexuální reakce. Vaše tělo přirozeně vylučuje feromony každý den. Signály jsou detekovány prostřednictvím … (Číst více)

Načítám...