Jak se projevuje andropauza, neboli menopauza u mužů

Jak se projevuje andropauza, neboli menopauza u mužů

Jak se projevuje andropauza, neboli menopauza u mužů

Andropauza, nebo také mužská menopauza, je přirozený proces stárnutí mužského těla, který zahrnuje postupné snižování hladin testosteronu a dalších hormonů spojených s reprodukcí. Podobně jako u žen v průběhu menopauzy, se i u mužů v průběhu andropauzy mohou vyskytovat různé zdravotní problémy.

Jedním z nejvýraznějších příznaků andropauzy je snížená hladina testosteronu v těle. Tento hormon je zodpovědný za regulaci reprodukčního systému, ale má také vliv na svalovou hmotu, kostní hustotu a sexuální funkce. S poklesem hladiny testosteronu mohou muži ztrácet svalovou hmotu, stávat se unavenými a snižovat se jim sexuální touha. Mohou se také vyskytnout problémy s erekcí a ejakulací.

Nedostatek testosteronu může také ovlivnit náladu a způsobit podrážděnost, úzkost nebo deprese. Někdy mohou muži mít problémy s koncentrací a pamětí. Vzhledem k tomu, že andropauza je postupný proces, mohou tyto příznaky postupně narůstat a ovlivňovat kvalitu života mužů.

Na druhou stranu, andropauza může mít i pozitivní vlivy. Například snížení hladiny testosteronu může pomoci snížit riziko rakoviny prostaty a jiných onemocnění, která jsou spojena se zvýšenou hladinou tohoto hormonu. Kromě toho, pokud muži žijí zdravý životní styl a udržují si správnou hmotnost, mohou minimalizovat vliv andropauzy na své zdraví.

Existuje několik možností, jak muži mohou zmírnit příznaky andropauzy. Například mohou zlepšit svůj životní styl, včetně zvýšení fyzické aktivity a správné výživy. Mohou také navštívit lékaře, který může předepsat hormonální terapii nebo jiné léky, které mohou pomoci zlepšit hormonální rovnováhu v těle.

Vzhledem k tomu, že andropauza může mít negativní vliv na sexuální funkce mužů, existuje několik metod, které mohou pomoci zlepšit sexuální výkon. Jednou z těchto metod je použití podtlakové pumpy pro muže, což je zařízení, které se používá k zlepšení erekce.

Podtlaková pumpa pro muže funguje tak, že vytváří podtlak v okolí penisu, což způsobuje přísun krve do penisu a zlepšuje erekci. Tato metoda je obvykle bezbolestná a může být účinná při zlepšování sexuálních funkcí u mužů s erektilní dysfunkcí.

Kromě použití podtlakové pumpy existují také různá afrodiziaka, která mohou pomoci zlepšit sexuální funkce mužů. Afrodiziaka jsou látky nebo přípravky, které mají stimulující účinky na sexuální funkce a sexuální touhu.

Mezi afrodiziaka patří například L-arginin, který podporuje přísun krve do penisu a zlepšuje erekci. Další afrodiziaka zahrnují tribulus terrestris, maca kořen a ginkgo biloba, které mohou pomoci zlepšit sexuální touhu a výkon.

Je důležité si uvědomit, že při používání podtlakové pumpy nebo afrodiziak je vždy důležité konzultovat s lékařem. Některé přípravky mohou mít vedlejší účinky nebo interagovat s jinými léky, takže je důležité být opatrný.

Celkově lze říci, že andropauza může mít negativní vliv na sexuální funkce mužů, ale existují různé metody, jak tento vliv minimalizovat.

2023-03-21 13:31:32

Další články

Lubrikační gely v partnerském životě, aneb lubrikační gel není jen pro starce a neobvyklý sex.

08/11/2011  Lubrikační gel není jen pro starce a neobvyklý sex Nedostatečná poševní sekrece může nastat nejen při menopauze, jak se mnoho lidí domnívá. Na vině bývají i hormonální výkyvy, užívání některých léků, cukrovka, stres. Velkou roli hraje psychika. Pro… (Číst více)

Jak uspokojit ženu rukou

09/04/2021 Jak uspokojit ženu rukou Dle výzkumů je známo, že přibližně 80 % žen není schopna dosáhnout intenzivního orgasmu bez zapojení vnější stimulace tedy bez dráždění klitorisu. Nejen tato informace vedla k tomu, že výrobci erotických pomůcek uvedli na tr… (Číst více)

Sexuální předsevzetí, která si musíte letos splnit

30/01/2017 Místo hubnutí a zakazování si dalších pozemských slastí si dejte za cíl rok 2022 celičký promilovat. My jsme si pro vás připravili tipy a inspiraci na erotická předsevzetí, které prostě stojí za realizaci. Tak se na ně koukněte společně s námi. A jen… (Číst více)

Recenze: Dildo King Cock Clear 7

11/10/2023 Dnešní recenze se týká novinky ve světě erotiky, o dildu King Cock Clear 7" wB z kolekce Pipedream King Cock Clear.Pokud hledáte výjimečný zážitek a vzrušení, neváhejte, ať už jste začátečníci nebo zkušení milovníci hraček pro dospělé. Toto průz… (Číst více)

Načítám...