Masturbace u mužů. Jak masturbovat, proč je to důležité a jak si tuto činnost užít.

Masturbace u mužů. Jak masturbovat, proč je to důležité a jak si tuto činnost užít.

 Masturbace je přirozená a zdravá sexuální aktivita, kterou mohou praktikovat jak muži, tak ženy. U mužů se často nazývá "onanie" a spočívá ve stimulaci jejich vlastních pohlavních orgánů s cílem dosáhnout sexuálního potěšení a orgasmu.

Existuje mnoho způsobů, jak muži mohou masturbovat, a to záleží především na individuálních preferencích a pohodlí. Někteří muži preferují stimulaci penisu rukou (pomocí tahání, tření, nebo tlaku na různé části penisu), zatímco jiní mohou používat sexuální hračky jako masturbátory, vakuové pumpy nebo vibrační prostředky. Někteří muži také mohou mít rádi stimulaci dalších erotogenních zón, jako jsou bradavky, varlata nebo oblast análu.

Masturbace má několik důležitých aspektů a výhod:

Uvolnění a potěšení: Masturbace může přinést sexuální uvolnění, potěšení a uvolnění napětí. Pomáhá uvolnit endorfiny, které mohou zlepšit náladu a způsobit pocit uspokojení.

Poznání vlastního těla: Masturbace je způsobem, jak se naučit o svém těle a jeho sexuálních reakcích. Může pomoci mužům objevit, co je pro ně příjemné a co jim pomáhá dosáhnout orgasmu.

Redukce stresu: Masturbace může být účinným prostředkem ke snížení stresu a úzkosti. Během sexuálního vzrušení dochází k uvolňování hormonů, které mohou zmírnit napětí a zlepšit náladu.

Zlepšení spánku: Orgasmus vyvolaný masturbací může napomoci lepšímu spánku. Uvolnění, které ho provází, může pomoci usnadnit usínání a zvýšit kvalitu spánku.

Aby si člověk mohl užít masturbaci, je důležité si vytvořit pohodlné a soukromé prostředí, kde se cítí bezpečně a nerušen. Experimentování s různými technikami a tlaky může pomoci objevit individuální preference a co přináší největší potěšení. 

Měli byste si být vědomi toho, že masturbování je osobní a intimní aktivita, kterou si můžete užít sami pro sebe. Pokud jste ve vztahu, může být také vhodné otevřeně komunikovat se svým partnerem o svých potřebách a preferencích. Někteří lidé dokonce zahrnují masturbaci do svého sexuálního života se svým partnerem, což může přinést další rozměr intimity.

Zde je několik tipů, jak si užít masturbaci:

Experimentujte s různými technikami: Vyzkoušejte různé způsoby stimulace, různé rychlosti, tlaky a pohyby. Každý člověk má své individuální preference, takže je důležité zkoušet a objevovat, co pro vás funguje nejlépe.

Pomocí lubrikantu: Používání lubrikantu může zlepšit klouzavost a komfort během masturbace. Existuje mnoho druhů lubrikantů na trhu, takže si vyberte ten, který vyhovuje vašim potřebám.

Využijte erotickou fantazii: Představování si erotických scénářů, fantazií nebo vzpomínek může zvýšit sexuální vzrušení během masturbace. Můžete si představit různé situace, partnery nebo fantazie, které vás vzrušují.

Zkuste použít sexuální pomůcky: Pokud jste otevřeni experimentování, můžete zkusit různé sexuální hračky, které jsou určeny speciálně pro muže. Například masturbátory, penisové kroužky, vibrační hračky nebo vakuové pumpy mohou přinést další stimulaci a potěšení.

Dopřejte si čas a soustřeďte se na své tělo: Masturbace není jen o dosažení orgasmu. Snažte se být v přítomném okamžiku a vnímat své tělo, jeho reakce a příjemné pocity. Dejte si čas na objevování a užívejte si každý okamžik.

Důležité je pamatovat na to, že masturbace by měla být prováděna v soukromí a s respektem k sobě i ostatním lidem. Je také důležité dbát na hygienu a čistotu, a to včetně umytí rukou před a po masturbaci.

2023-06-27 14:05:22

Další články

Lubrikační gely v partnerském životě, aneb lubrikační gel není jen pro starce a neobvyklý sex.

08/11/2011  Lubrikační gel není jen pro starce a neobvyklý sex Nedostatečná poševní sekrece může nastat nejen při menopauze, jak se mnoho lidí domnívá. Na vině bývají i hormonální výkyvy, užívání některých léků, cukrovka, stres. Velkou roli hraje psychika. Pro… (Číst více)

Jak uspokojit ženu rukou

09/04/2021 Jak uspokojit ženu rukou Dle výzkumů je známo, že přibližně 80 % žen není schopna dosáhnout intenzivního orgasmu bez zapojení vnější stimulace tedy bez dráždění klitorisu. Nejen tato informace vedla k tomu, že výrobci erotických pomůcek uvedli na tr… (Číst více)

Sexuální předsevzetí, která si musíte letos splnit

30/01/2017 Místo hubnutí a zakazování si dalších pozemských slastí si dejte za cíl rok 2022 celičký promilovat. My jsme si pro vás připravili tipy a inspiraci na erotická předsevzetí, které prostě stojí za realizaci. Tak se na ně koukněte společně s námi. A jen… (Číst více)

Recenze: Dildo King Cock Clear 7

11/10/2023 Dnešní recenze se týká novinky ve světě erotiky, o dildu King Cock Clear 7" wB z kolekce Pipedream King Cock Clear.Pokud hledáte výjimečný zážitek a vzrušení, neváhejte, ať už jste začátečníci nebo zkušení milovníci hraček pro dospělé. Toto průz… (Číst více)

Načítám...