Polyamory

Polyamory

Polyamory

Jak by se dala pouze jedním slovem shrnout praxe polyamory? Nejvíce výstižným obecným pojmem je jistě filozofie. Tato filozofie zastává zodpovědné a etické milování, které zahrnuje milování se více lidí současně. Tuto filozofii nezastává většina jedinců našeho druhu, a to z důvodu názorů společnosti, ve které je spíše běžné soužití a milování se pouze dvou lidí v jedno časové období. Polyamory však zastává názor, že není vždy potřeba přijímat názory většiny. Často tyto domněnky a pravidla nemusí korespondovat s našimi touhami a chtíči. Koneckonců, mít možnost rozdávat větší množství lásky a třeba jej i více dostávat, je lákavá, někdy až neodolatelná nabídka.

Co znamená být polyamorní?

 Být polyamorní znamená, že je daný jedinec otevřený intimnímu nebo romantickému vztahu, který zahrnuje účast většího množství lidí. Tím je míněno, že onen vztah zahrnuje nejméně tři osoby. Nezáleží, jakého vyznání a orientace lidí v polyamorním vztahu jsou. Záleží na celkové dohodě a souznění. Je zřejmé, že jakmile se do vztahu přidá další osoba, věci se rapidně změní. Jakým způsobem?

Polyamorní vztahy nejsou jako otevřené vztahy, kdy si partneři například dovolují souložit s ostatními jedinci. Ve většině se nepodobá praktikám jako je cizoložství nebo mimomanželský sex. Polyamory není jen o chtíči a fyziologické potřebě sexu, jedná se o pouto, ve kterém hrají důležitou roli emoce. Jelikož se ale situace zúčastňuje více osob, je nutné tyto emoce neskrývat, a to ani jednomu členovy skupiny. Tento typ souzněná spolu přináší potřebu otevřenosti a nutnost upřímnosti. V polyamorním vztahu by se neměla vyskytovat žádná tajemství. Ta by totiž mohla vést k rozpadu celého vztahu a snahy o šíření lásky ve větším počtu osob.

 Typy polyamorních vztahů

 Již na první pohled je zřejmé, že polyamorní vztahy jsou více rozmanité a nabízí více možností. Mezi konkrétní možnosti patří:

  1. Trojice

V tomto případě lze již od názvu tohoto seskupení odhadnout, že se jedná o vztah, který se skládá ze tří zúčastněných. Neznamená to ovšem, že se všechny tři osoby musí vídat a scházet. Je možností, že jedna osoba může randit se dvěma lidmi, kteří věc chápou a tolerují.

  1. Quad

V tomto případě se jedná o vztah, kdy je jeho součástí skupina čtyř jedinců. Tento typ polyamory se nejčastěji vyvine ze vztahu dvou párů, kteří se následně propojí. Jedinci se tedy začnou vídat a často navazovat i silnější pouto všichni navzájem, a to i s osobami z druhého páru.  Často zde vzniká romantické i sexuální pouto, není ovšem nutné, aby to tak cítili všichni zúčastnění. Často se stává, že zmíněné pocity zažívají jen někteří a zbytek je toleruje. 

  1. Polycule

V tomto případě se jedná o seskupení, kde je romantické pouto nutné. Jedná se o síť lidí, kteří mezi sebou mají vztah a vzájemně cítí silné pocity.

  1. Paralelní polyamory

Toto označení nepopisuje počet jedinců, kteří se vztahu zúčastňují. Paralelní polyamory je výraz pro skupinu lidí, v níž se nachází jedinci, kteří mezi sebou mají jakýkoliv druh vztahu, ať čistě sexuální nebo i doplněn o romantiku. Všichni jedinci v této skupině se znají, to ovšem neznamená, že všichni musí mít pouto k ostatním účastníkům.

  1. Sólová polyamorie

V tomto případě se jedná a druh pouta, které sebou nenese sloučení identity. Tím je míněna například životní struktura svého partnera či partnerky. Tito jedinci si chtějí naplno užívat emoční či fyzická gesta, nesdílí však finance, domov a podobně s druhým zúčastněným. V této kategorii bývají životy těchto osob oddělené.

 Pouze vy jste sami sobě svými pány. Rozhodnutí, zda je pro vás polyamory to pravé záleží tedy pouze na vás. Jedná se o náročnou filozofii a praxi, která má nezanedbatelný psychický dopad. Pokud-li však máte pocit, že je to pro vás to pravé, splňte si své touhy a okořeňte si třeba i jen dočasně tímto typem vztahu život.

2021-11-25 11:48:48

Další články

Přidali jsme do naší nabídky novou značku Lola Games 

27/05/2022 Lola Games je ekologická značka sexuálních wellness produktů.S globální láskou k vědomému a harmonickému sexuálnímu životu byla v roce 2015 vytvořena značka Lola Games. V současné době se v Praze pracuje na vývoji produktů, které splňují potřeby a př… (Číst více)

Erotická houpačka

03/06/2022 Erotická houpačka může váš milostný život opravdu okořenit, protože vám umožní pohodlný sex ve všech možných polohách. Houpačky se obvykle skládají z kožených nebo plastových popruhů, které jsou zde proto, aby si na ně člověk mohl sednout nebo lehnou… (Číst více)

Globální úspěch Swiss Navy lubrikanty

23/05/2022 Swiss Navy je jednou z nejznámějších a nejlepších značek lubrikantů na celém světě.Každý uživatel ví: jakmile jednou přejdete na Swiss Navy, už se nikdy nevrátíte zpět. Co ale dělá ze Swiss Navy tak silnou značku? Pojďme se ponořit do historie značky… (Číst více)

Masážní Hlavice je nezbytnou součástí erotických hraček.

05/05/2022 Masážní Hlavice je nezbytnou součástí erotických hraček.Historicky je to dokonce první stimulátor pro ženy, který kdy byl vyvinut. V 19. století lékaři diagnostikovali u žen hysterii.Ta prý vychází z dělohy a projevuje se úzkostí, emočními výbuchy i … (Číst více)

Načítám...