Polyamory

Polyamory

Polyamory

Jak by se dala pouze jedním slovem shrnout praxe polyamory? Nejvíce výstižným obecným pojmem je jistě filozofie. Tato filozofie zastává zodpovědné a etické milování, které zahrnuje milování se více lidí současně. Tuto filozofii nezastává většina jedinců našeho druhu, a to z důvodu názorů společnosti, ve které je spíše běžné soužití a milování se pouze dvou lidí v jedno časové období. Polyamory však zastává názor, že není vždy potřeba přijímat názory většiny. Často tyto domněnky a pravidla nemusí korespondovat s našimi touhami a chtíči. Koneckonců, mít možnost rozdávat větší množství lásky a třeba jej i více dostávat, je lákavá, někdy až neodolatelná nabídka.

Co znamená být polyamorní?

 Být polyamorní znamená, že je daný jedinec otevřený intimnímu nebo romantickému vztahu, který zahrnuje účast většího množství lidí. Tím je míněno, že onen vztah zahrnuje nejméně tři osoby. Nezáleží, jakého vyznání a orientace lidí v polyamorním vztahu jsou. Záleží na celkové dohodě a souznění. Je zřejmé, že jakmile se do vztahu přidá další osoba, věci se rapidně změní. Jakým způsobem?

Polyamorní vztahy nejsou jako otevřené vztahy, kdy si partneři například dovolují souložit s ostatními jedinci. Ve většině se nepodobá praktikám jako je cizoložství nebo mimomanželský sex. Polyamory není jen o chtíči a fyziologické potřebě sexu, jedná se o pouto, ve kterém hrají důležitou roli emoce. Jelikož se ale situace zúčastňuje více osob, je nutné tyto emoce neskrývat, a to ani jednomu členovy skupiny. Tento typ souzněná spolu přináší potřebu otevřenosti a nutnost upřímnosti. V polyamorním vztahu by se neměla vyskytovat žádná tajemství. Ta by totiž mohla vést k rozpadu celého vztahu a snahy o šíření lásky ve větším počtu osob.

 Typy polyamorních vztahů

 Již na první pohled je zřejmé, že polyamorní vztahy jsou více rozmanité a nabízí více možností. Mezi konkrétní možnosti patří:

  1. Trojice

V tomto případě lze již od názvu tohoto seskupení odhadnout, že se jedná o vztah, který se skládá ze tří zúčastněných. Neznamená to ovšem, že se všechny tři osoby musí vídat a scházet. Je možností, že jedna osoba může randit se dvěma lidmi, kteří věc chápou a tolerují.

  1. Quad

V tomto případě se jedná o vztah, kdy je jeho součástí skupina čtyř jedinců. Tento typ polyamory se nejčastěji vyvine ze vztahu dvou párů, kteří se následně propojí. Jedinci se tedy začnou vídat a často navazovat i silnější pouto všichni navzájem, a to i s osobami z druhého páru.  Často zde vzniká romantické i sexuální pouto, není ovšem nutné, aby to tak cítili všichni zúčastnění. Často se stává, že zmíněné pocity zažívají jen někteří a zbytek je toleruje. 

  1. Polycule

V tomto případě se jedná o seskupení, kde je romantické pouto nutné. Jedná se o síť lidí, kteří mezi sebou mají vztah a vzájemně cítí silné pocity.

  1. Paralelní polyamory

Toto označení nepopisuje počet jedinců, kteří se vztahu zúčastňují. Paralelní polyamory je výraz pro skupinu lidí, v níž se nachází jedinci, kteří mezi sebou mají jakýkoliv druh vztahu, ať čistě sexuální nebo i doplněn o romantiku. Všichni jedinci v této skupině se znají, to ovšem neznamená, že všichni musí mít pouto k ostatním účastníkům.

  1. Sólová polyamorie

V tomto případě se jedná a druh pouta, které sebou nenese sloučení identity. Tím je míněna například životní struktura svého partnera či partnerky. Tito jedinci si chtějí naplno užívat emoční či fyzická gesta, nesdílí však finance, domov a podobně s druhým zúčastněným. V této kategorii bývají životy těchto osob oddělené.

 Pouze vy jste sami sobě svými pány. Rozhodnutí, zda je pro vás polyamory to pravé záleží tedy pouze na vás. Jedná se o náročnou filozofii a praxi, která má nezanedbatelný psychický dopad. Pokud-li však máte pocit, že je to pro vás to pravé, splňte si své touhy a okořeňte si třeba i jen dočasně tímto typem vztahu život.

2021-11-25 11:48:48

Další články

Tajemství mužského sexuálního zdraví: Jak přeměnit Mužský úd na Superhrdinu

08/09/2023 Sex a mužské zdraví - dvě témata, která se navzájem překrývají jako pár starých kalhot. Ale víte, jak vaše mužské tělo funguje v sexuálním kontextu? A co můžete udělat pro zdraví vašeho penisu a reprodukčního systému? Připravte se na expedici do svět… (Číst více)

Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.

13/07/2023 Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.Sexuální fantazie jsou nedílnou součástí našeho nitra. V oblasti intimity nám poskytují jedinečný prostor pro prozkoumávání nevšedních a vzrušujících scénářů, které mohou… (Číst více)

Masturbace u mužů. Jak masturbovat, proč je to důležité a jak si tuto činnost užít.

27/06/2023  Masturbace je přirozená a zdravá sexuální aktivita, kterou mohou praktikovat jak muži, tak ženy. U mužů se často nazývá "onanie" a spočívá ve stimulaci jejich vlastních pohlavních orgánů s cílem dosáhnout sexuálního potěšení a orgasmu.Exis… (Číst více)

Jak fungují feromony?

24/05/2023 VĚDA O PŘITAŽLIVOSTI Lidské feromony jsou chemické látky, které vysílají podvědomé pachové signály opačnému pohlaví a mohou vyvolat velmi silné sexuální reakce. Vaše tělo přirozeně vylučuje feromony každý den. Signály jsou detekovány prostřednictvím … (Číst více)

Načítám...