Předehra, co to je a proč na ní záleží.

Předehra, co to je a proč na ní záleží.

Předehra, co to je a proč na ní záleží.

 V mnoha případech, jen pomyšlení na sex u mužů způsobí okamžité vzrušení. Toto vzrušení často vede k erekci, díky které je každý muž ihned připraven ,,skočit na věc.” U žen tomu ovšem je zcela jinak. Jen touha po sexu a pomyšlení na něj nestačí. Právě proto se v tuto chvíli dostává do popředí milostná předehra. Předehra slouží k fyzickému a emocionálnímu účelu a pomáhá připravit mysl i tělo na sex. Mnoho žen potřebuje líbat, objímat a laskat, aby se v pochvě vytvořila lubrikace, která je pro plynulé a vzrušující chvilky opravdu důležitá.

 Proč je předehra důležitá?

 Proč je pro ženy obzvláště důležité mít úspěšnou předehru? Odpověď je zcela jednoduchá, ženám zkrátka trvá déle, než se dostanou na úroveň vzrušení, která je potřebná k dosažení orgasmu. Podíváme-li se na věc z biologického hlediska, díky milostné předehře se rozproudí skrze organismus krev, a to i do pro sex důležitých míst jako pochva a klitoris. Díky návalu krve do klitorisu dochází k jeho vztyčení, což má za následek intenzivnější pocity během stimulace. Krev se dále dostává i do pochvy, což vede k niterní lubrikaci. Mimo jiné, když se tělo ženy vzruší, vaginální svaly vytáhnou dělohu trochu nahoru, čímž se v pochvě vytvoří více místa. Tento proces má za následek, že se pro ženu stává sex mnohem příjemnějším. V tu chvíli, kdy dojde alespoň k těmto dvěma základním změnám, je žena fyzicky připravena na vášnivé a nezapomenutelné chvilky, které končí vysněným vyvrcholením.

 Pokud se na věc nebudeme dívat pouze z hlediska biologických funkcí, je zřejmé, že (nejen) ženy často potřebují i emocionální ujištění. Předehra může být plná citů, všímavosti a pozornosti, což upevní nejen vztah mezi partnery, ale také jistotu a chtíč odevzdat se. Sex v takovém případě nabírá zcela jiné obrátky!

 Jak na vzrušující milostnou předehru?

Neexistuje žádná dobrá nebo špatná metoda předehry. Nemusíte trávit hodiny mazlením, hlazením a líbáním, než přejdete k sexu. Pár minut předehry může být vše, co potřebujete. Věnujte milostné předehře alespoň 10 minut, to je dostatečný čas, aby se vaše těla zahřála a připravila na následující vzrušující okamžiky. Pohlaďte partnerovu tvář, projeďte prsty vlasy a jemně lechtejte vnitřní strany paží, břicho a stehna. Třete se o sebe nebo se lehce lechtejte. Záleží jen na vás a na tom, co je vám příjemné. Upusťte uzdu své fantazii. Zaměřte se například na líbání a hlazení břicha, vnitřní strany stehen a prsou, než se přesunete ke genitáliím. Jak se říká, to nejlepší až nakonec…

Chcete-li zahřát nejen své tělo, ale i mysl, vyzkoušejte například následující způsoby:

  1. Nebojte se slov. Řekněte si, co se vám líbí a co chcete, aby vám ten druhý dělal. V tuto chvíli máte skvělou příležitost. Nebojte se mluvit třeba i sprostě. Zaveďte do těchto chvil ,,dirty talk,” pokud je vám to příjemné.
  2. Vyzkoušejte různé způsoby, jak se k sobě co nejvíce přiblížit. Existuje mnoho možností, jak se dotýkat, držet či tlačit na sebe. Co například sprcha? Ta je skvělým místem pro opravdové přiblížení a dostání se na vášnivou vlnu.
  3. Používejte oleje a ochucené produkty. Dopřejte si navzájem masáž zad, chodidel nebo celého těla olejem nebo krémem. Nalijte partnerovi na kůži čokoládu, šlehačku nebo jiné chutné lahůdky a udělejte si čas na její řádné slízání.
  4. Zvažte nákup sexuálních her, které nabízejí tipy a pravidla, co dělat jeden druhému. Mezi takové hry patří například deskovky, mobilní aplikace nebo kostky.
  5. Nebojte se v tuto chvíli sáhnout i po erotických pomůckách. Hračky vám mohou napomoci ještě více rozehřát vaší drahou polovičku.

Samotný sex je lahodným a opravdu vzrušujícím zážitkem. Proč tedy nedat těmto příjemných chvilkám více času? Prodloužení sexuálního setkání zapojením se do různých aktivit může učinit celý zážitek zábavnějším, vášnivějším a příjemnějším, a to je přeci to, po čem všichni jistě toužíme…

 zdroje:
https://www.redbookmag.com/love-sex/mens-perspective/advice/g203/foreplay-tips/
https://www.oprahdaily.com/life/relationships-love/a28829792/foreplay-tips/
https://www.womenshealthmag.com/sex-and-love/a28576667/best-foreplay-tips/
https://www.durex.co.uk/blogs/explore-sex/7-foreplay-tips-to-drive-him-wild

 

2022-11-08 10:02:52

Další články

Jak se projevuje andropauza, neboli menopauza u mužů

21/03/2023 Jak se projevuje andropauza, neboli menopauza u mužůAndropauza, nebo také mužská menopauza, je přirozený proces stárnutí mužského těla, který zahrnuje postupné snižování hladin testosteronu a dalších hormonů spojených s reprodukcí. Podobně jako u žen… (Číst více)

Pumpování - Jak používat podtlakové pumpy pro muže

06/03/2023 Vakuové, podtlakové pumpy jsou pomůcky vhodné pro muže s erektilní dysfunkcí nebo ke zvýšení velikosti penisu. Následující kroky vysvětlují, jak používat vakuovou pumpu:Připravte si pumpu a příslušenství: Vakuová pumpa se skládá z válcového těla, had… (Číst více)

Získejte lepší sexuální zážitek a zdravější pánevní dno s Kegelovými kuličkami!

15/02/2023 Kegelovy kuličky, také známé jako Venušiny kuličky, Ben Wa kuličky nebo cvičební kuličky pro pánevní dno, jsou typ malých vážených kuliček, které jsou navrženy k posílení svalů pánevního dna. Tyto kuličky jsou typicky vyrobeny z materiálů jako je sil… (Číst více)

Jak vybrat nejlepší vibrátor

15/02/2023 Jak vybrat nejlepší vibrátorVýběr správného vibrátoru závisí na individuálních preferencích a potřebách. Zde jsou některé faktory, které mohou pomoci rozhodnout se, který vibrátor by mohl být nejlepší pro Vás:Typ vibrátoru: Existuje mnoho typů vibrát… (Číst více)

Načítám...