Předehra, co to je a proč na ní záleží.

Předehra, co to je a proč na ní záleží.

Předehra, co to je a proč na ní záleží.

 V mnoha případech, jen pomyšlení na sex u mužů způsobí okamžité vzrušení. Toto vzrušení často vede k erekci, díky které je každý muž ihned připraven ,,skočit na věc.” U žen tomu ovšem je zcela jinak. Jen touha po sexu a pomyšlení na něj nestačí. Právě proto se v tuto chvíli dostává do popředí milostná předehra. Předehra slouží k fyzickému a emocionálnímu účelu a pomáhá připravit mysl i tělo na sex. Mnoho žen potřebuje líbat, objímat a laskat, aby se v pochvě vytvořila lubrikace, která je pro plynulé a vzrušující chvilky opravdu důležitá.

 Proč je předehra důležitá?

 Proč je pro ženy obzvláště důležité mít úspěšnou předehru? Odpověď je zcela jednoduchá, ženám zkrátka trvá déle, než se dostanou na úroveň vzrušení, která je potřebná k dosažení orgasmu. Podíváme-li se na věc z biologického hlediska, díky milostné předehře se rozproudí skrze organismus krev, a to i do pro sex důležitých míst jako pochva a klitoris. Díky návalu krve do klitorisu dochází k jeho vztyčení, což má za následek intenzivnější pocity během stimulace. Krev se dále dostává i do pochvy, což vede k niterní lubrikaci. Mimo jiné, když se tělo ženy vzruší, vaginální svaly vytáhnou dělohu trochu nahoru, čímž se v pochvě vytvoří více místa. Tento proces má za následek, že se pro ženu stává sex mnohem příjemnějším. V tu chvíli, kdy dojde alespoň k těmto dvěma základním změnám, je žena fyzicky připravena na vášnivé a nezapomenutelné chvilky, které končí vysněným vyvrcholením.

 Pokud se na věc nebudeme dívat pouze z hlediska biologických funkcí, je zřejmé, že (nejen) ženy často potřebují i emocionální ujištění. Předehra může být plná citů, všímavosti a pozornosti, což upevní nejen vztah mezi partnery, ale také jistotu a chtíč odevzdat se. Sex v takovém případě nabírá zcela jiné obrátky!

 Jak na vzrušující milostnou předehru?

Neexistuje žádná dobrá nebo špatná metoda předehry. Nemusíte trávit hodiny mazlením, hlazením a líbáním, než přejdete k sexu. Pár minut předehry může být vše, co potřebujete. Věnujte milostné předehře alespoň 10 minut, to je dostatečný čas, aby se vaše těla zahřála a připravila na následující vzrušující okamžiky. Pohlaďte partnerovu tvář, projeďte prsty vlasy a jemně lechtejte vnitřní strany paží, břicho a stehna. Třete se o sebe nebo se lehce lechtejte. Záleží jen na vás a na tom, co je vám příjemné. Upusťte uzdu své fantazii. Zaměřte se například na líbání a hlazení břicha, vnitřní strany stehen a prsou, než se přesunete ke genitáliím. Jak se říká, to nejlepší až nakonec…

Chcete-li zahřát nejen své tělo, ale i mysl, vyzkoušejte například následující způsoby:

  1. Nebojte se slov. Řekněte si, co se vám líbí a co chcete, aby vám ten druhý dělal. V tuto chvíli máte skvělou příležitost. Nebojte se mluvit třeba i sprostě. Zaveďte do těchto chvil ,,dirty talk,” pokud je vám to příjemné.
  2. Vyzkoušejte různé způsoby, jak se k sobě co nejvíce přiblížit. Existuje mnoho možností, jak se dotýkat, držet či tlačit na sebe. Co například sprcha? Ta je skvělým místem pro opravdové přiblížení a dostání se na vášnivou vlnu.
  3. Používejte oleje a ochucené produkty. Dopřejte si navzájem masáž zad, chodidel nebo celého těla olejem nebo krémem. Nalijte partnerovi na kůži čokoládu, šlehačku nebo jiné chutné lahůdky a udělejte si čas na její řádné slízání.
  4. Zvažte nákup sexuálních her, které nabízejí tipy a pravidla, co dělat jeden druhému. Mezi takové hry patří například deskovky, mobilní aplikace nebo kostky.
  5. Nebojte se v tuto chvíli sáhnout i po erotických pomůckách. Hračky vám mohou napomoci ještě více rozehřát vaší drahou polovičku.

Samotný sex je lahodným a opravdu vzrušujícím zážitkem. Proč tedy nedat těmto příjemných chvilkám více času? Prodloužení sexuálního setkání zapojením se do různých aktivit může učinit celý zážitek zábavnějším, vášnivějším a příjemnějším, a to je přeci to, po čem všichni jistě toužíme…

 zdroje:
https://www.redbookmag.com/love-sex/mens-perspective/advice/g203/foreplay-tips/
https://www.oprahdaily.com/life/relationships-love/a28829792/foreplay-tips/
https://www.womenshealthmag.com/sex-and-love/a28576667/best-foreplay-tips/
https://www.durex.co.uk/blogs/explore-sex/7-foreplay-tips-to-drive-him-wild

 

2022-11-08 10:02:52

Další články

Tajemství mužského sexuálního zdraví: Jak přeměnit Mužský úd na Superhrdinu

08/09/2023 Sex a mužské zdraví - dvě témata, která se navzájem překrývají jako pár starých kalhot. Ale víte, jak vaše mužské tělo funguje v sexuálním kontextu? A co můžete udělat pro zdraví vašeho penisu a reprodukčního systému? Připravte se na expedici do svět… (Číst více)

Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.

13/07/2023 Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.Sexuální fantazie jsou nedílnou součástí našeho nitra. V oblasti intimity nám poskytují jedinečný prostor pro prozkoumávání nevšedních a vzrušujících scénářů, které mohou… (Číst více)

Masturbace u mužů. Jak masturbovat, proč je to důležité a jak si tuto činnost užít.

27/06/2023  Masturbace je přirozená a zdravá sexuální aktivita, kterou mohou praktikovat jak muži, tak ženy. U mužů se často nazývá "onanie" a spočívá ve stimulaci jejich vlastních pohlavních orgánů s cílem dosáhnout sexuálního potěšení a orgasmu.Exis… (Číst více)

Jak fungují feromony?

24/05/2023 VĚDA O PŘITAŽLIVOSTI Lidské feromony jsou chemické látky, které vysílají podvědomé pachové signály opačnému pohlaví a mohou vyvolat velmi silné sexuální reakce. Vaše tělo přirozeně vylučuje feromony každý den. Signály jsou detekovány prostřednictvím … (Číst více)

Načítám...