Průvodce zdravotními přínosy masturbace

Průvodce zdravotními přínosy masturbace

Průvodce zdravotními přínosy masturbace

V období dospívání se nám otevřou zcela nové dveře, a to do světa masturbace a orgasmů. V tomto období mnozí z nás zjistili, jaké příjemné a lahodné věci jsou v životě ještě před námi. Masturbace by však neměla zůstat jen v období dospívání. Mnozí z nás by si jí měli přenést i do následného života, a to i v takovém případě, kdy jsme si již našli sexuální partnery. Proč je tomu tak? Kromě toho, že při masturbaci zažíváme opravdu vzrušující a příjemné pocity, má sama o sobě také několik zdravotních výhod, od snížení rizika určitých onemocnění až po zvýšení spokojenosti při sexu s partnerem. Jinými slovy, masturbace je skvělá pro vaše fyzické i emocionální zdraví. Proto je masturbace, i když máte pravidelný partnerský sex, něco, co byste měli stále dělat.

Zdravotní výhody masturbace

1. Pomáhá snížit riziko rakoviny prostaty

Studie z roku 2004 zjistila, že muži, kteří ejakulovali více než 21krát za měsíc, snížili riziko rakoviny prostaty zhruba o 33 procent ve srovnání s muži, kteří tento čin provedli pouze čtyřikrát až sedmkrát za měsíc. V roce 2016 výzkumníci sledovali stejnou skupinu lidí z roku 2004 a zjistili, že ti, kteří ejakulovali 8 až 12krát za měsíc, snížili riziko rakoviny prostaty o 10 procent.

2. Posilujete důležité svaly

Jak stárnete, přirozeně ztrácíte svalový tonus – ano, dokonce i tam dole. Pravidelný sex nebo masturbace posilují svaly pánevního dna, aby se zabránilo erektilní dysfunkci a inkontinenci.

3. Pomáhá s výdrží při sexu

Někdy muži v posteli dlouho nevydrží jednoduše proto, že nemají dostatek tréninku, ať už s partnerem nebo sólo. Pravidelná masturbace může pomoci prodloužit váš výkon. Mimo jiné, když masturbujete před návštěvou vaší milované, může vám to následně pomoci s výdrží a kontrolou, až dorazí a přijde na věc.

4. Jednoduše vám zvedne náladu!

Masturbace uvolňuje spousty neurochemikálií, jež způsobjí dobrý pocit, jako je dopamin a oxytocin, které zvednou vaši náladu, zvýší vaši spokojenost a aktivují okruhy odměn ve vašem mozku. Dá se říci, že orgasmus je největší dostupný dopamin, jež lze získat bez užití drog.

5. Zlepšuje kvalitu pleti
Orgasmus způsobuje zvýšený průtok krve do kůže, což má za následek otevření vašich krevních cév. Dále díky uvolnění oxytocinu, může dojít ke zmírnění zánětů, díky čemuž jsou vyrážky méně nápadné a viditelné.

6. Zlepšuje srdeční zdraví
Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že přílišné množství sexu může zvýšit riziko srdečního infarktu nebo mrtvice, pravidelné orgasmy vás mohou ve skutečnosti chránit před kardiovaskulárními chorobami. Zpráva z Massachusetts Aging Study zjistila, že muži, kteří měli sex jednou za měsíc nebo méně, měli o 45 % vyšší pravděpodobnost úmrtí na kardiovaskulární onemocnění než muži, kteří měli dva nebo více orgasmů týdně.

7. Více orgasmů
Ženy obecně vyvrcholí rychleji a snadněji při masturbaci než při sexu. Například studie z roku 2017 zkoumající více než 52 000 dospělých zjistila, že pouze 65 % heterosexuálních žen a 66 % bisexuálních žen obvykle dosáhlo orgasmu během sexu.

8. Uspokojení přílišné touhy
Kvůli vyšším hladinám testosteronu u mužů, který přispívá k libidu, je sexuální touha obvykle vyšší u mužů než u žen. Proto může být masturbace pro muže v heterosexuálních vztazích skvělým způsobem, jak zvládat zvýšené nutkání. Někteří muži říkají, že masturbaci používají jako prostředek ke snížení sexuální zátěže svých partnerek.
Sexuální potěšení je vysoce individuální. Pocity potěšení se mohou každému z nás dostavit po jiných aktivitách. Masturbace je zdravý způsob, jak prozkoumat své jedinečné sexuální zájmy. Při prozkoumávání této cesty, co ve vás vzbuzuje největší potěšení, se můžete cítit uvolněněji a méně vystresovaně než například během sexuálních aktivit. Tím se jistě zlepší váš sexuální a do jisté míry i běžný život.


zdroje:
https://www.plannedparenthood.org/learn/sex-pleasure-and-sexual-dysfunction/masturbation/masturbation-healthy
https://www.healthline.com/health/masturbation-side-effects
https://www.mindbodygreen.com/articles/benefits-of-masturbation
https://www.businessinsider.com/masturbation-health-benefits-2018-9

2022-11-03 11:05:25

Další články

Tajemství mužského sexuálního zdraví: Jak přeměnit Mužský úd na Superhrdinu

08/09/2023 Sex a mužské zdraví - dvě témata, která se navzájem překrývají jako pár starých kalhot. Ale víte, jak vaše mužské tělo funguje v sexuálním kontextu? A co můžete udělat pro zdraví vašeho penisu a reprodukčního systému? Připravte se na expedici do svět… (Číst více)

Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.

13/07/2023 Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.Sexuální fantazie jsou nedílnou součástí našeho nitra. V oblasti intimity nám poskytují jedinečný prostor pro prozkoumávání nevšedních a vzrušujících scénářů, které mohou… (Číst více)

Masturbace u mužů. Jak masturbovat, proč je to důležité a jak si tuto činnost užít.

27/06/2023  Masturbace je přirozená a zdravá sexuální aktivita, kterou mohou praktikovat jak muži, tak ženy. U mužů se často nazývá "onanie" a spočívá ve stimulaci jejich vlastních pohlavních orgánů s cílem dosáhnout sexuálního potěšení a orgasmu.Exis… (Číst více)

Jak fungují feromony?

24/05/2023 VĚDA O PŘITAŽLIVOSTI Lidské feromony jsou chemické látky, které vysílají podvědomé pachové signály opačnému pohlaví a mohou vyvolat velmi silné sexuální reakce. Vaše tělo přirozeně vylučuje feromony každý den. Signály jsou detekovány prostřednictvím … (Číst více)

Načítám...