Průvodce zdravotními přínosy masturbace

Průvodce zdravotními přínosy masturbace

Průvodce zdravotními přínosy masturbace

V období dospívání se nám otevřou zcela nové dveře, a to do světa masturbace a orgasmů. V tomto období mnozí z nás zjistili, jaké příjemné a lahodné věci jsou v životě ještě před námi. Masturbace by však neměla zůstat jen v období dospívání. Mnozí z nás by si jí měli přenést i do následného života, a to i v takovém případě, kdy jsme si již našli sexuální partnery. Proč je tomu tak? Kromě toho, že při masturbaci zažíváme opravdu vzrušující a příjemné pocity, má sama o sobě také několik zdravotních výhod, od snížení rizika určitých onemocnění až po zvýšení spokojenosti při sexu s partnerem. Jinými slovy, masturbace je skvělá pro vaše fyzické i emocionální zdraví. Proto je masturbace, i když máte pravidelný partnerský sex, něco, co byste měli stále dělat.

Zdravotní výhody masturbace

1. Pomáhá snížit riziko rakoviny prostaty

Studie z roku 2004 zjistila, že muži, kteří ejakulovali více než 21krát za měsíc, snížili riziko rakoviny prostaty zhruba o 33 procent ve srovnání s muži, kteří tento čin provedli pouze čtyřikrát až sedmkrát za měsíc. V roce 2016 výzkumníci sledovali stejnou skupinu lidí z roku 2004 a zjistili, že ti, kteří ejakulovali 8 až 12krát za měsíc, snížili riziko rakoviny prostaty o 10 procent.

2. Posilujete důležité svaly

Jak stárnete, přirozeně ztrácíte svalový tonus – ano, dokonce i tam dole. Pravidelný sex nebo masturbace posilují svaly pánevního dna, aby se zabránilo erektilní dysfunkci a inkontinenci.

3. Pomáhá s výdrží při sexu

Někdy muži v posteli dlouho nevydrží jednoduše proto, že nemají dostatek tréninku, ať už s partnerem nebo sólo. Pravidelná masturbace může pomoci prodloužit váš výkon. Mimo jiné, když masturbujete před návštěvou vaší milované, může vám to následně pomoci s výdrží a kontrolou, až dorazí a přijde na věc.

4. Jednoduše vám zvedne náladu!

Masturbace uvolňuje spousty neurochemikálií, jež způsobjí dobrý pocit, jako je dopamin a oxytocin, které zvednou vaši náladu, zvýší vaši spokojenost a aktivují okruhy odměn ve vašem mozku. Dá se říci, že orgasmus je největší dostupný dopamin, jež lze získat bez užití drog.

5. Zlepšuje kvalitu pleti
Orgasmus způsobuje zvýšený průtok krve do kůže, což má za následek otevření vašich krevních cév. Dále díky uvolnění oxytocinu, může dojít ke zmírnění zánětů, díky čemuž jsou vyrážky méně nápadné a viditelné.

6. Zlepšuje srdeční zdraví
Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že přílišné množství sexu může zvýšit riziko srdečního infarktu nebo mrtvice, pravidelné orgasmy vás mohou ve skutečnosti chránit před kardiovaskulárními chorobami. Zpráva z Massachusetts Aging Study zjistila, že muži, kteří měli sex jednou za měsíc nebo méně, měli o 45 % vyšší pravděpodobnost úmrtí na kardiovaskulární onemocnění než muži, kteří měli dva nebo více orgasmů týdně.

7. Více orgasmů
Ženy obecně vyvrcholí rychleji a snadněji při masturbaci než při sexu. Například studie z roku 2017 zkoumající více než 52 000 dospělých zjistila, že pouze 65 % heterosexuálních žen a 66 % bisexuálních žen obvykle dosáhlo orgasmu během sexu.

8. Uspokojení přílišné touhy
Kvůli vyšším hladinám testosteronu u mužů, který přispívá k libidu, je sexuální touha obvykle vyšší u mužů než u žen. Proto může být masturbace pro muže v heterosexuálních vztazích skvělým způsobem, jak zvládat zvýšené nutkání. Někteří muži říkají, že masturbaci používají jako prostředek ke snížení sexuální zátěže svých partnerek.
Sexuální potěšení je vysoce individuální. Pocity potěšení se mohou každému z nás dostavit po jiných aktivitách. Masturbace je zdravý způsob, jak prozkoumat své jedinečné sexuální zájmy. Při prozkoumávání této cesty, co ve vás vzbuzuje největší potěšení, se můžete cítit uvolněněji a méně vystresovaně než například během sexuálních aktivit. Tím se jistě zlepší váš sexuální a do jisté míry i běžný život.


zdroje:
https://www.plannedparenthood.org/learn/sex-pleasure-and-sexual-dysfunction/masturbation/masturbation-healthy
https://www.healthline.com/health/masturbation-side-effects
https://www.mindbodygreen.com/articles/benefits-of-masturbation
https://www.businessinsider.com/masturbation-health-benefits-2018-9

2022-11-03 11:05:25

Další články

Jak se projevuje andropauza, neboli menopauza u mužů

21/03/2023 Jak se projevuje andropauza, neboli menopauza u mužůAndropauza, nebo také mužská menopauza, je přirozený proces stárnutí mužského těla, který zahrnuje postupné snižování hladin testosteronu a dalších hormonů spojených s reprodukcí. Podobně jako u žen… (Číst více)

Pumpování - Jak používat podtlakové pumpy pro muže

06/03/2023 Vakuové, podtlakové pumpy jsou pomůcky vhodné pro muže s erektilní dysfunkcí nebo ke zvýšení velikosti penisu. Následující kroky vysvětlují, jak používat vakuovou pumpu:Připravte si pumpu a příslušenství: Vakuová pumpa se skládá z válcového těla, had… (Číst více)

Získejte lepší sexuální zážitek a zdravější pánevní dno s Kegelovými kuličkami!

15/02/2023 Kegelovy kuličky, také známé jako Venušiny kuličky, Ben Wa kuličky nebo cvičební kuličky pro pánevní dno, jsou typ malých vážených kuliček, které jsou navrženy k posílení svalů pánevního dna. Tyto kuličky jsou typicky vyrobeny z materiálů jako je sil… (Číst více)

Jak vybrat nejlepší vibrátor

15/02/2023 Jak vybrat nejlepší vibrátorVýběr správného vibrátoru závisí na individuálních preferencích a potřebách. Zde jsou některé faktory, které mohou pomoci rozhodnout se, který vibrátor by mohl být nejlepší pro Vás:Typ vibrátoru: Existuje mnoho typů vibrát… (Číst více)

Načítám...