Vibrátory jak fungují, návod na použití.

Vibrátory jak fungují, návod na použití.

Věk pro použití vibrátoru.

Přestože je v dnešní době moderní mít nějakou pomůcku, tak existuje řada žen, které toto odmítají -preferují čistě živý kontakt. Těm můžeme poradit pouze jedno - odmítejte až po vyzkoušení. Jistý odpor k vzhledu je ve většině případech potlačen právě nepoznanými prožitky. V otázce věku je možno začít tehdy, kdy dívky začínají vědomě masturbovat - ovšem s tím, že se vibrátor nezasunuje do pochvy, ale pouze se využívají povrchové vibrace. V průměru se vibrátory objevují okolo 17 roku, ale i 15 let není žádnou vyjímkou. Nejčastěji dochází k pokusům s výbavou vlastní matky nebo starší sestry. Získání vlastní pomůcky naráží na možnost samotného získání předmětu a pak také jeho vhodné ukrytí. Každopádně jsem přesvědčen, že je lepší mít jako šestnáctiletá panna malý vibrátorek, než jako mladistvá podnikat výlety za školu s nějakým podivným týpkem.
Horní hranice v podstatě není omezena a je velmi individuální.

Typ vibrátoru.

Vibrátorů jsou desítky tisíc typů, ale v základních kategoriích to jsou Vaginální, klitoridální a anální. Dále existují kombinace = vaginální - klitoridální, vaginální - anální a dokonce i triple-action = stimulace všech oblastí v jednom přístroji. Vaginální vibrátor sice lze použít na klitoris, ale účinnost není až tak dokonalá. Proto nakupujte podle své dispozice a potřeby. Vaginální vibrátor nepatří do zadečku a naopak. Jsou rozdílné nejen tvarově, ale hlavně umístěním vibračních jednotek. Vaginální vibrátor ji má nejčastěji ve špici, anální vibrátor mívá motor v nejnižší oblasti a excentrické závaží co nejblíže análním svěračům. V hloubi tlustého střeva nemají vibrace většího významu. Vibrátor na klitoris může mít jakýkoliv tvar, který je k němu přiložitelný. Vaginální vibrátor má dále ještě vývojovou řadu na G-spot stimulace. Tyto typy se vyznačují charakteristickým zakřivením až zahnutím špičky vibrátoru směrem vzhůru - nebo různými výčnělky a zvětšeninami. V poslední době jsou jeoblíbenější multifunkční systémy s elektronickou změnou vibrací na klitorisu...

Ovládání
Původní ovladače byly pouhé vypínače. Později vznikly (a do dnešního dne existují) kruhové ovladače, jimiž se plynule regulují otáčky motoru. Otočné regulátory se vývojem měnily i na tahové potenciometry a dále elektronické regulace stlačováním tlačítek + nebo -. Úroveň otáček je pak často znázorňována LED indikátory. V poslední době zažívá velký rozmach bezdrátové ovládání.

Základem je vibrační motorek

Nejdůležitější na vibrátoru je bezesporu zdroj vibrací. Ve většině případů se jedná o miniaturní motorek a excentrické závaží, které je upevněno na jeho hřídeli mimo osu tak, jak je vidět na obrázku. Po roztočení působí odstředivá síla, která celou soustavu rozvibruje.
Druhá, málo využívaná možnost je cívka s pohyblivým jádrem uprostřed, které je drženo pružinami. Přivedením proudu se jádro zasune do cívky, jeho přerušením vrátí pružiny jádro do původní polohy. O řízení proudu cívkou se pak stará elektronika.

Hlučnost vibrátoru
Je jednou z mnoha důležitých vlastností E-shop Vám takovou informaci může podat pouze velmi subjektivně. Platí dvě základní zásady.. Pokud je vibrátor výkonný • je hlučný. Druhá zásada je, že čím je dražší, tím je tišší. Takže pokud žena potřebuje velmi silné a tiché vibrace • musí zamířit k nejdražším modelům. V luxusních modelech jsou motory uloženy v izolačních vložkách, vnější materiál patří mezi dražší silikony a jeho mutace, uzávěry mají silikonová těsnění nejen proti vodě, ale i pro snížení hluku.

Tvar vibrátoru
Snad nejvíc se designéři vyřádili právě na tvarech erotických pomůcek pro ženy. V podstatě jde o tzv. klasický tvar - podlouhlý, hladký, jemně zašpičatělý. Později se objevily na těle vroubky a barvy a pak nastal boom. Klasické tvary se vyrábějí stále, ale k nim přibyly celé skupiny nových. Realistické tvary dosahují s moderními materiály až děsivě přesných podob s originálem, účelové tvary vynikají přesnými záhyby a výstupky pro co největší stimulační efekt. Některé typy jsou skutečně ostré... Veselé tvary dávají zase možnost uklidnění pro ženu, jež je rušena právě např. realistickými tvary a v poslední době přicházejí futuristické i fantaskní tvary, které otevřely novou cestu pro návrháře. Zajímavé jsou rozhodně tvary zvěrokruhu a spousta jiných.
Tvar je důležitý hlavně pro ženy vaginálně a análně vzrušivé. A měly by pečlivě vážit všechny faktory před nákupem.
Také pamatujte na svého partnera, kterému možná budete večer kolegu představovat.
Někteří muži (není jich naštěstí mnoho) mohou mít problém a naprosto mylně se domnívají, že jim vibrátor může partnerku "odvést". Naštěstí valná většina má spíše radost. Jen pozor u tvarů - máte-li doma přiznaného žárlivce - raději se vzdejte těch extrarealistických tvarů nebo dokonce vybarvených v africkém odstínu. Dejte přednost klasice nebo moderně. Žárlivce uklidníte - pokud si koupíte robertka s menšími rozměry, než má partner... Ovšem naprosto ideální je koupit mu soupravu na odlévání jeho vlastního penisu. Udělá si formu, do ní vloží vibrátor a po vyklepnutí plodu jeho práce budete mít doma jeho naprostou kopii včetně žilek - ale navíc s malým vibrátorkem.
Jsem přesvědčen, že v dnešní době už není mnoho žen, které by nemohly mít erotickou pomůcku jen pro zákaz jejich muže.
Málokterý chlap odolá pohledu na masturbující ženu a tak mu dopřejte tuto podívanou zcela otevřeně..

Velikost vibrátoru
Je další kámen úrazu... Popis u fotografie mnohdy vůbec moc neprozradí... Průměr = 3,5cm... A kde? Na začátku? Na konci? Průměrně - nebo na žaludu? Délka je měřena s víčkem? S rukojetí? Včetně držáku s bateriemi? Přestože se snažíme na E-shopu popsat velikost co nejpřesněji - mnohdy to ani není možné. A když Vám někdo řekne, že to má 20 x 3,5cm - je Vám jasné, že je to ten pravý - nebo by jste jej raději držela v ruce?  Každopádně nejmenší vibrátorky jsou zřejmě vibrační kroužky na penis, které obsahují 3 knoflíkové minibaterie a vibrační motůrek z mobilního telefonu. Největší vibrátory dosahují délek okolo 30cm a v průměru cca 6cm max. Větší již nemají cenu, protože již není možno vyrobit bateriemi poháněnou vibrační jednotku, která by takové množství hmoty dokázala účinně rozhýbat. Nejmenší vibrátory použitelné v ruce mají velikost malé dámské rtěnky.

Vodotěsnost
Je vcelku žádaná vlastnost a pravděpodobně vanové a podvodnické hrátky jsou velmi oblíbené. Vibrátory nejsou vodotěsné, ale jsou voděodolné - pokud to tak výrobce uvádí. Vodotěsnost znamená, že je možno se s nimi potápět a to možné není téměř u žádného. Voděodolnost znamená, že Vám může krátkodobě spadnout do vany, že jej můžete omývat pod tekoucí vodou a nebo jej chvilku používat například ve sprše.

Pach
 Každý plast má svůj charakteristický pach. V současné době na to výrobci již velmi myslí a výraznější pachy odstraňují, nebo výrobky dokonce parfémují. Některé typy gelových produktů mají ale svou velmi charakteristickou "vůni"

Vibrace
jsou dané velikostí vibrační jednotky, výkonem motorku, jeho otáčkami za minutu a velikostí excentrického závažíčka. Miniaturní motůrky (například obdoba vibrátoru z mobilního telefonu ), mají vyšší otáčky a závažíčko miniaturní. V tomto případě jde spíše o jemné vrnění až brnění a může se stát, že vibrátorek může spíš i lechtat. Druhý extrém jsou mohutné motory s velkým závažím ), které mají nižší otáčky a velké výkyvy. Takové vibrátory jsou velmi silné a může se stát, že při silnějším přitlačení jsou až bolestivé. Velikost závaží je přímo úměrná velikosti motorku, jelikož závisí na možnostech hlavního ložiska, které by se při vyšší váze závaží brzy zničilo. Regulace vibrací se řídí otáčkami motorků a u procesorem řízených masturbátorů pak jsou řízeny i průběhy vibrací. Mají pak postupné náběhy, rozdílné časové úseky vibrací, programově se cyklicky rychle po sobě samy zapínají apod.

Hygiena erotických pomůcek
Je nezbytné Vašeho Robertka hezky umýt "před i po". Před tím ale vždy vyjměte baterie! Nejspolehlivější jsou speciální dezinfekce s alkoholem, (ale také i bez ) v kombinaci např. s antibakteriálním mýdlem a proudem čisté vody. Hračky, které nemají deklarovánu voděodolnost nenamáčejte pod tekoucí vodu, ale používejte vlhký hadřík. Přestože by se měl na vibrátoru používat kondom - nepodceňujte očistu ani v takovém případě. Každopádně vibrátor s porézním nebo nerovným povrchem, který navštívil zadeček a byl pak pouze opláchnut je zosobnělým nebezpečím pro jeho sousedku - vagínu. Na očistu existují také speciální dezinfekční a očistné ubrousky. Malé (kabelkové) balení dezinfekcí používají ženy běžně i na veřejných WC apod.

Cena vibrátorů
Je přímo úměrná kvalitě, náročnosti materiálu, síle vibrací, hlučnosti, typu ovládání, velikosti apod. Malý vibrátor z plastu na jednu tužkovou baterii s vypínačem lze zakoupit za 99,- Špičkový tichý vibrátor, velmi voděodolný, procesorem řízený, se zabudovanými akumulátory stojí až 4300,- a za podobnou cenu jsou i multifunkční nejmodernější masturbátory s několika motory a výstupky na současnou stimulaci vagíny, klitorisu i análního prostoru. Mezi těmito hranicemi pak nabízíme několik stovek modelů, ze kterých není problém vybrat ten pravý.

Absolutního vítěze ve všech těchto kategoriích ale zmíním zvlášť a důkladněji:Lelo, Sin Five, Fun Factory,inteligentní vibrátory napodobující orální sex JE JOUE

Náhražky penisu
Napodobeniny mužského pohlaví jsou tou nejznámější formou vibrátoru. Dělají se v mnoha provedeních od klasického plastového válce s pokovenou špičkou až po realistická provedení na jedné straně a hračky futuristického vzhledu na straně druhé. Liší se ale i materiálem, cenou a použitím. Zatímco vaginální vibrátor má většinou motorek ve špičce a je tak možné špičkou stimulovat konkrétní bod (zvláště u zahnutých, určených pro bod G), při análním použití je efekt vibrující špičky ve střevě prakticky nulový a je lepší motorek na druhém konci, kdy vibrace stimulují svěrač...

„Motýlci“
Ve světě erotických pomůcek existují zvířátka, vyrobená z měkkého plastu (silikon apod.). Mají v sobě vibrační zařízení a pásky na uchycení. Díky nim můžou dámy nosit motýlka jako kalhotky. Jeho vibrace dráždí genitál zvenčí a jsou navrženy tak, aby docházelo ke stimulaci klitorisu. Jsou i typy, které mají malý „penis“ pro stimulaci poševního vchodu.

Klipsy na bradavky
Pro ty, kteří mají rádi trochu bolesti, jsou určeny skřipce, které potrápí bradavky. Rozdíl proti obyčejným je pouze v tom, že na každém klipsu je malá kapsle s vibrátorem. Intenzita vibrací se obvykle nastavuje ovladačem, který je připojen kablíkem, popřípadě je na kapsli spínač a přímo v ní několik baterek do digitálek.

Vibrační vajíčka
Nejjednodušší formou vibrátoru jsou jednoduché kapsle, ve kterých je zalisován motorek. Ovládání je připojeno na kablíku. Tyto kapsle se dají použít samostatně (zavedení do vaginy, tahání za kablík po těle atd.), nebo jako součást pomůcek, například umělé vaginy.

Kroužky na penis
Tyto kroužky mívají někdy vestavěn malý vibrátor, který nejenže rozvibruje penis, ale často i s pomocí výstupku dráždí klitoris. Takovéto kroužky už nabízí dokonce i několik výrobců kondomů. Kroužkům bude věnován jeden z příštích dílů seriálu.

Umělé vaginy
I výhradně mužské pomůcky nabízejí vibrační mechanismy. Většinou se jedná o vibrační vajíčko, které se zasune do pro ně určeného otvoru, nebo je do vaginy zalepeno, popř. zalito už ve formě. Na vibrace je nejcitlivější kořen penisu a žalud, citlivost je navíc individuální...

Anální pomůcky
Ano, i tyto hračky mají také často vestavěný vibrátor. V tomto případě vibrace při pronikání pomůcky jemně masírují svěrač a lépe rozmístí lubrikant, takže proniknutí je (dle vlastních zkušeností) snadnější a jednodušší. Vibrace u análního kolíku mohu tedy s klidným svědomím doporučit. Pokud však někomu vadí, není nic jednoduššího, než je nechat vypnuté. Rozdíl v ceně není tak veliký.

Vibrační mechanismus se dá samozřejmě najít i u jiných druhů pomůcek, snad jen s výjimkou vibrujícího biče pro S/M hrátky.
Vibrátory se staly velmi populární pomůckou pro mnoho lidí. Jejich výběr ale není právě jednoduchý, proto doporučuji osobní návštěvu sexshopu a výběr přímo na pultě z několika modelů.

Tipy a triky s vibrátorem
Vložte vibrátor do prezervativu a ten zauzlujte. - Pak jej můžete libovolně používat pod vodou ve vaně.
V naší nabídce je obrovské množství silikonových návleků, které je možno navléknout na vibrátory
Neponechávejte baterie v uskladněném vibrátoru
Používejte kvalitní lubrikační gely
Do zadečku nepoužívejte vibrátor "bez patky" - hrozí zaklouznutí a obtížné lovení
Vibrace u dámy v zadečku znamenají pro pána při misionářské poloze značné vzrušení navíc.
Dálkově ovládané klitoridální vibrátorky jsou ideální na ředitelské porady, k maturitě a večeři s tchýní
Nejčastější "skofka" u dívek je dutý medvídek a u maminek je to pod ložním prádlem ve skříni.
U rotačních vibratorů neohýbejte více hlavice - zničí se brzy převodovka

2011-11-08 10:43:16

Další články

Tajemství mužského sexuálního zdraví: Jak přeměnit Mužský úd na Superhrdinu

08/09/2023 Sex a mužské zdraví - dvě témata, která se navzájem překrývají jako pár starých kalhot. Ale víte, jak vaše mužské tělo funguje v sexuálním kontextu? A co můžete udělat pro zdraví vašeho penisu a reprodukčního systému? Připravte se na expedici do svět… (Číst více)

Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.

13/07/2023 Odvážné erotické fantazie, klíč k vzrušujícímu a uspokojivému sexuálnímu životu.Sexuální fantazie jsou nedílnou součástí našeho nitra. V oblasti intimity nám poskytují jedinečný prostor pro prozkoumávání nevšedních a vzrušujících scénářů, které mohou… (Číst více)

Masturbace u mužů. Jak masturbovat, proč je to důležité a jak si tuto činnost užít.

27/06/2023  Masturbace je přirozená a zdravá sexuální aktivita, kterou mohou praktikovat jak muži, tak ženy. U mužů se často nazývá "onanie" a spočívá ve stimulaci jejich vlastních pohlavních orgánů s cílem dosáhnout sexuálního potěšení a orgasmu.Exis… (Číst více)

Jak fungují feromony?

24/05/2023 VĚDA O PŘITAŽLIVOSTI Lidské feromony jsou chemické látky, které vysílají podvědomé pachové signály opačnému pohlaví a mohou vyvolat velmi silné sexuální reakce. Vaše tělo přirozeně vylučuje feromony každý den. Signály jsou detekovány prostřednictvím … (Číst více)

Načítám...